Blog 2019

pátek, 12. 7. 2019

Poslední celý den v táboře byl po úspěšně splněné misi už jen plný zábavy. Dopoledne se bavili vdoucí na atrakcích, které pro ně připravili děti. Nechyběla úniková hra, masáže, keramická i malířská dílna, nehtové studio, střelba, nebo věštění budoucnosti. 

Odpoledne naopak připravili pouť vedoucí pro děti. Za všechny získané peníze během tábora si děti mohly koupit párek v rohlíku, palačinku, všemožné laskominy z obchodu, drinky na baru. Vydělat si mohli ještě na několika herních stanovištích. 

A večer? Závěrečná diskotéééka! 


čtvrtek, 11. 7. 2019

Dopoledne před závěrečnou operací bylo klidné, všichni agenti se jen připravovali na to, co se odpoledne bude dít. Po obědě se s našimi agenty spojil agent Kuřák, který specialistům oznámil, že ví, kde je zelená hmota ukryta a jak ji zničit, cestu jim ale nechtěl dát zadarmo. Požadoval 3 mikročipy od každé tajné služby s citlivými daty, výměnou za polohu zelené hmoty. Všechny tajné služby se proto vydaly na cestu, na které mikročipy mohly získat. Po úspěšně splněných úkolech pak došly týmy ke Kuřákovi, který je dovedl zelené hmotě na stopu.  Rychlé ničení hmoty bylo úspěšné a tak se tajné služby mohly radovat z dobře zvládnuté mise.


 

středa, 10. 7. 2019

Návrat do tábora byl možný v noci i v průběhu rána, nejodvážnější agenti se tak po evakuaci dostali zpět do tábora až před obědem. Ještě před vydáváním oběda se všichni agenti věnovali nejen relaxaci po náročné cestě, ale i přípravě na večerní show Sázavské kuře. Odpoledne přípravy vyrušila nenápadná zkouška štěstěny. Každý agent musí být nejen schopný ve všech fyzických i inteligenčních testech, ale ve všech misích je potřeba mít i trochu štěstí. 

Týmy agentů vyrazily na trasu plnou jednoduchých testů - vyšší karta, vyšší hod kostkou, pexeso na první pokus. Když se podařilo náhodnou zkoušku splnit, mohl tým pokračovat dál po trase, pokud se na něj ale štěstí neusmálo, bylo potřeba naopak zacouvat. 

Nekonečný kolotoč posunů dopředu a zpět agenty bezpochyby vyčerpal, ale na excelentních tanečních, pěveckých, divadelních, nebo malířských vystoupeních na večerním Sázavském kuřeti to rozhodně poznat nebylo.

Večerní program byl ale narušen zelenou hmotou, která napadla jednoho z vedoucích agentů. Ten byl okamžitě vzat na ošetřovnu a pozůstatky hmoty byly zničeny všemi agenty bez rozdílu. Už v tuhle chvíli jsme ale tušili, že hmoty je někde skryto víc.  


 

úterý, 9. 7. 2019

Evakuace tábora proběhla hladce do 10 hodin do rána. Všichni se sbalili, nafasovali jídlo na vaření v přírodě a vyrazili do lesů. Úkolem bylo najít vhodné místo k vaření, ale i k odpočinku, nejostřílenější agenti se navíc připravovali i na přespání v lese. 
pondělí, 8. 7. 2019

Každý agent musí mít nejen fyzické schopnosti, ale i pořádného pamatováka. Právě paměť byla prověřena v dopolední výcviku, kde si každá tajná služba musela zapamatovat velké množství informací a kódovaných slov. Všechna slova byla rozmístěna v lesích a úkolem tajných agentů, bylo nejen si je zapamatovat správně napsaná, ale předat kódovaná slova i na správné místo. 

Dopolední snaha prověřit paměť, byla odpoledne vystřídána prověřováním fyzických dovedností v rámci sportovního odpoledne, kdo by ale čekal klasické sporty byl by na omylu. Hrál se kriket, nechybělo štafetové válení sudů do kopce, samozřejmostí byl i famfrpál, nebo palcová válka. 

Na večerním nástupu klidný průběh dne narušily stopy zelené hmoty, které byly nalezeny u umývárek. Všichni agenti hned začali zkoumat, jak je možné že se drobná část inteligentní hmoty dostala tak blízko do tábora. Někteří ihned začali přicházet s teoriemi, jak hmotu zničit, někteří se pro jistotu drželi dál. V obou případech ale všichni pochopili, že bude nutné na nějakou dobu evakuovat tábor. Večer byl proto spojený s diskotékou, aby si děti poslední večer v táboře ještě užily před balením a přípravou věcí na jednodenní evakuaci mimo tábor.