Vstupní prohlídka 

Ihned po příjezdu bylo potřeba zkontrolovat všechny pacienty, jejich schopnosti, dovednosti i míru demence, kterou jsou postižení. Každé dítě muselo projít deseti stanovišti a otestovat své smysly i pohybové schopnosti. Po projití všemi úkoly a testy byly děti rozděleni v naší Psychiatrické léčebně  do deseti skupin a přiřazeni specialistům na slovo vzatým, kteří se do konce pobytu postarají o úplné vyléčení svých svěřenců podle typu postižení. 

 

Etapa I. Pátrání v minulosti

Úspěšný start léčení demence musí začít vyčištěním mysli. Děti byly uvedeny do hypnózy, aby zapátraly ve svých vzpomínkách a zbavily se části minulosti, která jejich nemoc mohla způsobit. V hypnóze pak potkaly několik bláznivých postav, které jim připomněly, co zapomněly, a vymazaly, co nepotřebovaly. Děti se právě v hypnóze dozvěděly i o všeléku, který je potřeba potají hledat a vyřešit tak záhadu pana Nenašela, který se o nález snažil už před desítkami let.

 

I. Kleptomanie 

II. Münchhausenův syndrom 

III. Alzheimerova choroba 

IV. Insomnie 

V. Schizofrenie

VI. Narcismus

VII. Torettův syndrom

VIII. Aspergerův syndrom

IX. Parkinsonova choroba

X. Alkoholismus

 

Etapa II. Testování chuťových pohárků

Naši chovanci nemají zmatek jen v hlavách ale i v puse. Jejich neschopnost rozpoznat chutě propukla a díky terapeutické proceduře testování se muselo dát vše zase do pořádku. Každé oddělení se specializovalo z výběru sladkých, slaných, kyselých a neochucených roztoků na jediný a sbírali informace o množství roztoků své chuti v lese. 

 

I. Insomnie

II. Schizofrenie

III. Narcismus 

IV. Aspergerův syndrom 

V. Alzheimerova choroba 

VI. Münchhausenův syndrom

VII. Parkinsonova choroba

VIII. Kleptomanie

IX. Torettův syndrom 

X. Alkoholismus

 

Etapa III. Pašování léků

Nezastavitelný průjem se šíří po celém světě a do oblasti Sázavy Sedliště, kde se nachází hlavní budova Psychiatrické léčebny Sanatoria Sedliště, se už nezadržitelně blíží. Jediný protilék HOVNOSTOP je ale bohužel prohlášen za v našem státě nelegální. Chovanci proto dostali jeden speciální úkol. Kontaktovat správného pašeráka, potají se proplížit přes celní službu a donést dostatečné množství léku jako rezervní zásoby v případě propuknutí nemoci v sanatoriu.

 

I. Kleptomanie 

II. Alzheimerova choroba

III. Insomnie + Parkinsonova choroba 

IV. Münchhausenův syndrom 

V. Aspergerův syndrom 

VI. Alkoholismus 

VII. Narcismus 

VIII. Torettův syndrom 

IX. Schizofrenie

 

Etapa IV. Průjem zaútočil 

Podlá viróza už dorazila i do Sázavy a protože ani přes snahy v minulém boji proti celníkům nebylo získáno potřebné množství protiléku, museli se chovanci potýkat s nepříjemným bojem o své zdraví. Místo léků byl jedinou záchranou současnosti toaletní papír. Chovanci tak museli vyrazit za hajzlbábou, která jim kus toaletního papíru vydala, a donést ho zpátky do tábora. Když je ale chytila neřízená střela v podobě hovna nebo průjmu, toaletní papír byl nenávratně ztracen. A kdo toaletního papíru přinesl nejvíc?

 

I. Parkinsonova choroba

II. Münchhausenův syndrom

III. Schizofrenie + Kleptomanie + Alzheimerova choroba

IV. Narcismus  

V. Torettův syndrom + Alkoholismus        

VI. Aspergerův syndrom 

VII. Insomnie

 

Etapa V. První vycházka

Zdravotní stav chovanců léčebny se začal rapidně zlepšovat a na doporučení jejich lékařů se tak mohli vydat na první delší vycházku mimo areál léčebny. Po cestě na ně ale kromě nutnosti následovat barevné značky, čekaly i karty s otázkami a úkoly spojenými se znalosti lidského těla a zdraví.

 

I. Insomnie

II. Schizofrenie

III. Alkoholismus     

IV. Alzheimerova choroba       

V. Aspergerův syndrom        

VI. Narcismus 

VII. Torettův syndrom

VIII. Kleptomanie

IX. Münchhausenův syndrom

X. Parkinsonova choroba

 

Etapa VI. V noci pozor

Kromě testování chutí přišla na řadu i nutnost otestovat hmatové schopnosti po slepu. O setmění proto vyrazili chovanci na fotbalové hřiště, kde ve tmě a absolutním tichu hledali 20 předem ukázaných předmětů. A kdo zabodoval na plné čáře a jeho zdraví se zlepšilo hned o 10%?

 

I. Münchhausenův syndrom + Aspergerův syndrom  

II. Kleptomanie + Alkoholismus  

III. Narcismus + Schizofrenie     

IV. Insomnie + Parkinsonova choroba + Alzheimerova choroba

V. Torettův syndrom

 

Etapa VII. Sežeň recept!

Jeditě v hluboké hypnóze se chovanci mohou spojit se světem snů a fantazií, kde na ně čekají postavy, navádějící je k receptu na všelék. Hypnotika ale pomalu dochází a je nutné sehnat další recepty. Není to ale jen tak, ve vlastnictví je má prohnilá farmaceutická společnost Pilula a.s. a je nutné jim je vzít. Ochranka areálu společnosti už je připravená a děti se mezi ní musí proplétat a receptů nakrást co nejvíc! A kdo se zařadil svým výkonem na stupně vítězů?

 

I. Narcismus

II. Insomnie

III. Münchhausenův syndrom

IV. Kleptomanie     

V. Parkinsonova choroba       

VI. Torettův syndrom

VII. Alzheimerova chroba

VIII. Aspergerův syndrom

IX. Alkoholismus

X. Schizofrenie

 

Etapa VIII. Jste v pořádku?

Po požití hypnotik často dochází k poškození schopnosti rozpoznat reálné běžně používané předměty. Terapeutická procedura v léčebně často přezdívaná pexeso je ale ideální procesem jak hlavě pomoct vrátit vnímání do normálu. Stačí najít dva stejné předměty a nahlásit kódy a název věci, která je u kódu na obrázku.

 

I. Torettův syndrom

II. Münchhausenův syndrom 

III. Schizofrenie 

IV. Parkinsonova choroba   

V. Alzheimerova chroba      

VI. Insomnie 

VII. Narcismus 

VIII. Aspergerův syndrom

IX. Kleptomanie  

X. Alkoholismus